Klausies mūsu Youtube!

Kamerkoris FORTIUS Koru skatē (2012) Pūt vējiņi, I.Ramiņa apdare

Kamerkoris FORTIUS Komunistiskā genocīda upuru piemiņai veltītajā koncertā kopā ar JUBILATE un AUSTRUMS (2011) L.Garūta kantāte “Dievs, Tava zeme deg!”

Jan Gunnar Hoff “Jazz Mass MEDITATUS”. Kamerkoris FORTIUS, diriģente Māra Marnauza, Jan Gunnar Hoff (klavieres, sintezators) koncertā Meditatio Adventus (2010). Agnus Dei

Kamerkoris FORTIUS – EUROPEJSKIE SPOTKANIA CHÓRALNE (2009) Siedlce (Polija) Rihards Dubra “Lūgšana”

CD Džeza dzirkstis. 2012

0xtmevj0Koncertā tika atskaņots britu komponista, dziedātāja un diriģenta Boba Čilkota /Bob Chilcott/ viens no pasaulē pazīstamākajiem skaņdarbiem Mazā džeza mesa /A Little Jazz Mass/ jauktajam korim un instrumentālajam ansamblim. Koncerts „Džeza dzirkstis” notika 2011. gada 30. novembrī Rīgas Kongresu nama Lielajā zālē.
Koncertā piedalījās Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas starptautisko konkursu laureāti kori FORTIUS un BALTA, daudzu māksliniecisko projektu vadītāja Latvijā un ārzemēs, diriģente Māra Marnauza, izcilais džeza pianists Viktors Ritovs, populārās un džeza mūzikas vidē popularitāti ieguvušie mūziķi: saksofonists Zintis Žvarts, sitaminstrumentālists Gundars Lintiņš, basģitārists Pēteris Liepiņš, trompetists Oskars Ozoliņš, jaunie un daudzsološie dziedātāji Paula Dukure un Miks Dukurs.
Koncertu un CD finansēja: Eiropas Sociālā fonda (ESF) projekts “Mūzikas skolu pedagogu profesionālās kompetences paaugstināšana” Nr.2009/0234/1DP/1.2.1.1.2/09/IPIA/VIAA/002.
Koncertu atbalstīja: Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmija, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, SO Kultūras un izglītības atbalsta fonds.

CD Meditatio Adventus. 2012

Meditatio adventus_CDNo 2010. gada 24.–29. novembrim tika rīkota džeza mūzikas pedagoģijas meistarklase un meistarklases noslēguma koncerts. Meistarklasi vadīja norvēģu džeza pianists un komponists Jāns Gunnars Hofs/Jan Gunnar Hoff/ un RPIVA profesore Dr. paed. Māra Marnauza. Meistarklases noslēguma koncerts MEDITATIO ADVENTUS notika 2010. gada 27. novembrī Rīgas Latviešu biedrība nama Lielajā zālē. Tajā tika atskaņota Jāna Gunnara Hofa džeza mesa MEDITATUS jauktajam korim un džeza instrumentālajam ansamblim. Koncertā piedalījās Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas starptautisko konkursu laureāts kamerkoris FORTIUS, diriģente Māra Marnauza, džeza pianists, komponists Jāns Gunnars Hofs, džeza mūziķi – RPIVA docētāji – saksofonists Indriķis Veitners, sitaminstrumentālists Tālis Gžibovskis, basģitārists Zigmunds Žukovskis, ģitārists Andrejs Jevsjukovs.
Koncertu un CD finansēja: Eiropas Sociālā fonda (ESF) projekts “Mūzikas skolu pedagogu profesionālās kompetences paaugstināšana” Nr. 2009/0234/1DP/1.2.1.1.2/09/IPIA/VIAA/002.
Koncertu atbalstīja: Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmija, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, SO Kultūras un izglītības atbalsta fonds.

CD Magnificat. 2012

zab2hqyzKristofa Šēnhera “Magnificat” džeza vokāli instrumentālajam skaņdarbam korim, orķestrim un solistam ir 8 daļas. Skaņdarbs pirmatskaņojumu piedzīvojis Vācijā 27.08.2005. Oksenhauzenā (Vācija) par godu Badenes – Virtembergas Starptautiskā festivālu kora C.H.O.I.R. desmit gadu jubilejai, kur tas tika uzņemts ar publikas minūtes klusumu un sekojošām grandiozām ovācijām. 18.11.2005. Lielajā Ģildē notika skaņdarba pirmatskaņojums Latvijā kamerkora FORTIUS izpildījumā un paša komponista – Kristofa Šēnhera vadībā.
Dalībnieki: RPIVA kamerkoris FORTIUS, mākslinieciskā vadītāja Māra Marnauza, projekta kamerorķestris – „Gaudeamus orchestra” stīgu grupa Guntara Bernāta vadībā, soliste Linda Amantova (Anmary), džeza mūziķi – RPIVA docētāji – pianists Viktors Ritovs, sitaminstrumentālists Tālis Gžibovskis, basģitārists Zigmunds Žukovskis, trompetists Konstantīns Jemeļjanovs, ģitārists Andrejs Jevsjukovs, ģitārists Artūrs Kutepovs, saksofonists Indriķis Veitners, perkusionists Aivars Krastiņš.
Koncertu un CD finansēja: Eiropas Sociālā fonda (ESF) projekts “Mūzikas skolu pedagogu profesionālās kompetences paaugstināšana” Nr. 2009/0234/1DP/1.2.1.1.2/09/IPIA/VIAA/002. Koncertu atbalstīja: RPIVA, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, SO Kultūras un izglītības atbalsta fonds.

DVD Džeza dzirkstis. 2012

npcassewMeistarklases noslēguma koncertā „Džeza dzirkstis” 2011.gada 30. novembrī Rīgas Kongresu namā tika atskaņota britu komponista, dziedātāja un diriģenta Boba Čilkota (Bob Chilcott) viens no pasaulē pazīstamākajiem skaņdarbiem Mazā džeza mesa (A Little Jazz Mass) jauktajam korim un instrumentālajam ansamblim, kā arī citi skaņdarbi korim, bigbendam un solistiem. Mesa komponēta un pirmatskaņojumu piedzīvojusi 2004. gadā Ņūorleānā. Komponists, kas ilgstoši muzicējis pasaulslavenā vokālā ansambļa The King’s Singers sastāvā un kopš 2002. gada ir BBC Singers galvenais viesdiriģents, piedāvā neierastu skatījumu uz tradicionālo liturģisko mesu, ko uzrakstījis, kombinējot daudzveidīgus džeza stilus. Laikraksts The Observer Bobu Čilkotu atzinis par „Britu kora mūzikas mūsdienu varoni”.
Koncertā piedalījās: RPIVA sieviešu koris Balta un kamerkoris Fortius diriģentes Māras Marnauzas vadībā un džeza mūziķi, RPIVA absolventi – Gundars Lintiņš, Zintis Žvarts un Pēteris Liepiņš, solisti – Paula Dukure un Miks Dukurs, RPIVA Bigbends diriģenta Raita Ašmaņa vadībā. Koncerta īpašie viesi – brazīliešu perkusionists Tjago Loejs (Tiago Loei) un Zviedrijā dzīvojošais norvēģu ģitārists Steinārs Ādnekvams (Steinar Aadnekvam).
Koncertu un DVD finansēja: Eiropas Sociālā fonda (ESF) projekts “Mūzikas skolu pedagogu profesionālās kompetences paaugstināšana” Nr. 2009/0234/1DP/1.2.1.1.2/09/IPIA/VIAA/002.
Koncertu atbalstīja: Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmija, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, SO Kultūras un izglītības atbalsta fonds.

CD The Loving Ones. 2011

5ux5u4ipŠis CD ir tapis spāņu komponista Ramiro Reala, diriģentes Māras Marnauzas, koru BALTA un FORTIUS veiksmīgās sadarbības rezultātā ir tapis šis CD.
Komponists un diriģents Ramiro Reals 23.–28.04.2010. ieradās Latvijā, lai sadarbībā ar sieviešu kori BALTA un kamerkori FORTIUS strādātu pie CD ieraksta, kas bija komponista izlolots sapnis, un piedalītos viņa daiļradei veltītajā koncertā 28.04.2010. Rīgas Latviešu biedrības namā. Laikā no 23. līdz 29. aprīlim kori FORTIUS, BALTA un diriģente Māra Marnauza ieskaņoja Ramiro Reala komponētos 14 skaņdarbus sieviešu un jauktajam korim. Komponists ir radījis arī solo dziesmas, no kurām vienu ieskaņoja RPIVA lektore Ilona Maļecka un koncertmeistare Eiženija Zavadska. Instrumentālo pavadījumu ierakstos ieskaņoja Dace Bičkovska (flauta), Laimrota Kriumane (klavieres, ērģeles) un RPIVA absolvente Liene Golovacka (vijole). Ieraksti noritēja sadarbībā ar meistarīgo, pieredzējušo skaņu režisoru Vari Kurmiņu (Latvijas Radio).
Ar Ramiro Realu sieviešu korim BALTA un diriģentei Mārai Marnauzai ir izveidojusies ilgstoša draudzība un radoša sadarbība kopš 2002. gada. Koris ir bijis koncertturnejā Spānijā un dziedājis komponista sacerētās kora dziesmas spāņu klausītājiem un 2010. gada 28. aprīlī pirmo reizi Ramiro Reala skaņdarbi sieviešu un jauktajam korim tika piedāvāti Latvijas klausītājiem.

DVD Meditatio Adventus. 2011

MeditatioAdventus_DVD - kopija2010. gada 27. novembrī skatītāju pārpildītā Rīgas Latviešu biedrības nama Lielajā zālē notika džeza mūzikas meistarklases noslēguma koncerts MEDITATIO ADVENTUS un norvēģu komponista Jāna Gunnara Hofa džeza mesas MEDITATUS pirmatskaņojums Latvijā. PROGRAMMĀ: Jāns Gunnars Hofs „MEDITATUS” un citi džeza mūzikas skaņdarbi. DIRIĢENTI: Māra Marnauza un Raitis Ašmanis. PIEDALĪJĀS: Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas kolektīvi: koris FORTIUS, mākslinieciskā vadītāja Māra Marnauza, BIGBENDS, mākslinieciskais vadītājs Raitis Ašmanis, DŽEZA MŪZIĶI: Jan Gunnar Hoff (taustiņinstrumenti), Inga Bērziņa (vokāls), Viktors Ritovs (klavieres), Indriķis Veitners (saksofons), Tālis Gžibovskis (sitaminstrumenti), Zigmunds Žukovskis (basģitāra), Andrejs Jevsjukovs (elektriskā ģitāra). Džeza mesa MEDITATUS ir tapusi 2004. gadā, par kuru 2005. gadā J. G. Hoffs saņēma prestižo Edvarda Grīga balvu kā labākais džeza komponists. Citāts no žūrijas paziņojuma: „Vienkārša un skaista. Galvenā tēma valdzina un aizrauj klausītāju. Tā ir mūzika, kas uzrunās daudzus”.
Koncertu finansēja: Eiropas Sociālā fonda (ESF) projekts “Mūzikas skolu pedagogu profesionālās kompetences paaugstināšana” Nr. 2009/0234/1DP/1.2.1.1.2/09/IPIA/VIAA/002.
Koncertu atbalstīja: Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmija, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, SO Kultūras un izglītības atbalsta fonds.
Klausies: Agnus Dei

DVD Missa in temprore incerto, Nows the Time. 2010

sbvkbhhjKristofa Šēnhera skaņdarbs MISSA in tempore incerto /Mesa grūtos laikos/ tapis 2008. gadā. 21. gadsimta sākums ar tā draudiem planētas pastāvēšanai ir izaicinājums cilvēcībai un tas ir iedvesmojis autoru skaņdarba radīšanai blūza un latino stilā. Šī mūzika svārstās starp dedzīgu lūgsnu, kliedzienu pēc palīdzības un cerību. Kaut arī nosaukumā ir frāze „grūtos laikos”, tā tomēr nav par rezignāciju, bet gan par paļāvību. Kompozīcijas „Now s the time” teksta autore Maša Kaleko /Mascha Kaléko/ 20. gadsimta sākumā, dzīvojot Berlīnē, guva lielu ievērību kā rakstniece, bet savas judaiskās izcelsmes dēļ nacistu valdīšanas laikā bija spiesta pamest Vāciju un emigrēt uz ASV. Pēc piedzīvotā Vācijā radās teksts angļu valodā „Nowʼs the time” (Tagad ir laiks) kā spēcīgs pamatojums latīņu teicienam „Carpe diem”, kas tulkojumā nozīmē „Tver mirkli” – dzīvo savu dzīvi šodien. Sadarbībā ar komponistu Kristofu Šēnheru skaņdarbus iestudēja un koncertā, kas notika 2009. gada 29. novembrī Lielajā ģildē atskaņoja RPIVA kamerkoris FORTIUS, sieviešu koris BALTA, Gaudeamus orchestra stīgu grupu, džeza mūziķi un solists Intars Busulis. Koncerta pirmajā daļā skanēja dažādu komponistu džeza mūzikas skaņdarbi RPIVA kamerkora FORTIUS (diriģente Māra Marnauza), pedagogu Ingas Bērziņas (vokāls), Evelīnas Ņevmeržickas (vokāls), Jāņa Misiņa (vokāls), Viktora Ritova (klavieres), Zigmunda Žukovska (basģitāra), Tāļa Gžibovska (sitaminsrumenti), Andreja Jevsjukova (ģitāra) un studentu Gajanes Grigorjanas, Lauras Railas un Jāņa Strazdiņa izpildījumā.
Džeza pedagoģijas meistarklase un koncerts notika RPIVA īstenotā Eiropas Sociālā fonda finansētā projekta “Mūzikas skolu pedagogu profesionālās kompetences paaugstināšana” Nr.1DP/1.2.1.1.2/09/IPIA/VIAA/002 ietvaros.

CD Sing a Song of Song. 2005

sing_a_song_of_songCD Sing a Song of Song tapis sadarbības rezultātā ar viesdiriģentu, Hamburgas Mūzikas un teātra augstskolas (Vācija) profesoru Dr. Kristofu Šēnheru (Christoph Schönherr), kurš strādāja ar kori Fortius (Diriģente prof. Dr. paed. Māra Marnauza) un studentiem 2004. gada februārī.Viņa vadībā Latvijas Universitātes Lielajā aulā 2004. gada 19. februārī ar izciliem panākumiem notika meistarklases noslēguma džeza mūzikas koncerts, kurā kopā ar kamerkori FORTIUS uzstājās Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības augstskolas studenti un docētāji, pazīstami Latvijas džeza mūziķi – Viktors Ritovs (klavieres), Zigmunds Žukovskis (basģitāra), Tālis Gžibovskis (sitaminstrumenti) un studenti: Linda Amantova (vokāls), Diāna Gerasimova (vokāls), Ieva Kerēvica (vokāls), Baiba Skurstene (vokāls), Pēteris Liepiņš (basģitāra), Gundars Lintiņš (sitaminstrumenti), Zintis Žvarts (alta, tenora saksofons), Romāns Vendiņš (klavieres), Konstantīns Jemeļjanovs (trompete). Albumā iekļauti K. Gareta (K.Garrett) J. Redmana (J. Redman), B. Evansa (B. Evans), R. Rodžera (R. Rodger), K. Portera (C.Porter), A. K. Džobima (A. C. Jobim), Kristofa Šēnhera (Christoph Schönherr) u.c. komponistu džeza skaņdarbi un aranžējumi.

CD Gaismas dzirkstis. 2003

gaismas_dzirkstisDiriģentes Māras Marnauzas un koru BALTA un FORTIUS ieskaņotā mūzika izceļas ar vitālu temperamentu, pārsteidzošu metru un ritmu rotaļu, krāsaini – dzirkstošu noskaņu un tēlu gammu. Starp daudzveidīgajiem darbiem centrālo vietu ieņem argentīniešu komponista Ariela Ramireza (Ariel Ramirez) izcilā kompozīcija Misa Criolla solistam (Ance Krauze), jauktajam korim un instrumentālajam ansamblim – ģitāra (Kaspars Zemītis), basģitāra (Zigmunds Žukovskis), autentiskā flauta (Kristīne Stumbure), sitamie instrumenti (Tālis Gžibovskis). Albumā iekļauti arī mūsdienu ārzemju komponistu K.Nisteda (K. Nisted), J. Švidera (J. Swider), D. L. Brunnera (D. L. Brunner), Princess Lili’uokolani kora darbi. Kā arī St. Hetfīlda (St. Hattfield) un V. H. Smita (W. H. Smith) aranžējumi. Latviešu kora mūziku prezentē P. Plakida un klasiķa J. Vītola dziesmas.

CD Uz augšu. 2000

uz_augshuDiriģentes Māras Marnauzas un kamerkora FORTIUS otrais CD tapis, atzīmējot veiksmīgās un daudzpusīgās darbības 15 gadu jubileju. Blakus Latvijas un arī trimdas latviešu izcilākajiem kora mūzika paraugiem, īpaša vieta programmā ir igauņu, lietuviešu, norvēģu un dāņu laikmetīgajai mūzikai. CD iekļauti arī kora darbi no baroka un vēlīnā romantisma laikmeta izteiksmīgākajām kompozīcijām. Spilgts un interesants ir džeza popūrijs – kopdarbs ar Latvijā un pasaulē atzītiem instrumentālistiem – virtuoziem.

CD Diena aust. 1997

diena_austPirmais diriģentes Māras Marnauzas un kamerkora FORTIUS CD, kurā ieskaņotas izcilākās XX. gadsimta pazīstamu Eiropas komponistu vokālās kompozīcijas, kā arī latviešu tautas dziesmu apdares. FORTIUS interpretācijā tās skanējušas neskaitāmos koncertos, konkursos un festivālos Latvijā un pasaulē līdz 1997. gadam. Īpaši izceļama B. Britena Festivāla kantāte, kura ieskaņota slaveno Rīgas Doma ērģeļu pavadībā.

May 2024
M T W T F S S
« Oct    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031